کتاب معجزه ای در سن لوئی زندگی واقعی ۱۶ سال اول نویسنده کتاب فرهاد سکالشفر است که در سالهای ۱۳۳۱ تا ۱۳۳۹ در این مدرسه تحصیل میکرده و این دوران شاید اوج شکوفایی مدرسه سن لوئی بوده است. 
به عنوان مدرسه ای که در آن زبان فرانسه و فارسی یکسان اهمیت داشت و فقط مخصوص اقلیت هایی مذهبی نبوده و در آن مدرسه ایرانی وغیر ایرانی، مسیحی، کلیمی درکنار اکثریت مسلمان ها درس می خواندند و معلمین فداکار و سختکوش مدرسه تحت مدیریت مدیران فرانسوی و مدیر زحمت کش و والامقام ایرانی آقای سید ابوالقاسم میراحمدیان به بهترین نحوه شاگردان را تربیت کردند. که هم از نظر درسی و هم اخلاقی رتبه بسیار بالایی در جامعه فرهنگی آن زمان داشتند. 
کتاب، داستان واقعی نویسنده است که از آغوش پر محبت مادر به محیط مدرسه سن لوئی وارد می شود، که این فقدان محبت مادر در مدرسه برای او بسیار سخت میشود. حوادث سخت همان سال اول در مدرسه و محیط خانواده با زبان ساده و روان گفته شده و به آسانی شمارا در محیط مدرسه و خانه سوق می دهد و در این لا به لا نگایی به جامعه سنتی تهران قدیم نگاه میکند. چگونه دستخوش تغییرات و فرهنگ غرب شده است. 
داستانی واقعی با عکس هایی بسیار نایاب از آرشیو مدرسه. روی دکمه پایین کلیک کنید تا مقدمه نویسنده را درباره کتاب بخوانید و با کتاب بیشتر آشنا شوید
 کتاب معجزه در سن لویی هم به صورت ebook و هم به صورت چاپ شده در نسخه های محدودی در سرتاسر جهان قابل خرید می باشد،در صورت تمایل به خرید کتاب به این آدرس ایمیل بزنید: book@stlouis.ir
چهت خرید در ایران اینجا کلیک کنید.