هدف از ساخت «پایگاه وب سن لوئی طهران» باقی گذاشتن یادگاریست ازاین مدرسه فرانسوی در تهران. مدرسه‌ای که گرچه رد پای آن ،به واسطه نقش بی‌بدلش در عرصه آموزش مدرن در ایران و نیز تربیت شاگرانی پرآوازه، در ساحت تاریخ و فرهنگ ایران ماندنی است اما رد چندانی از آن درمیان منابع و صفحات مجازی موجود نیست. بنابراین به رسم یادبود و نگه‌داشت نام نیکوی این مهد دانش و نیز برای تشکر و قدردانی از مدیران، معلمین، کارمندان و شاگردان این مدرسه و ایجاد ارتباط بین شاگردان قدیمی و جمع‌آوری خاطرات آن ها در یک مجموعه ارزشمند تصمیم به راه‌اندازی این صفحه گرفته شد. باشد که دریچه‌ای گردد برای نسل‌ امروز و علاقه‌مندان برای تماشا و سیر در تاریخ.

عمده مطالب این وب‌سایت توسط فرهاد سکالشفر ،یکی از شاگردان قدیمی مدرسه که در بین سالهای ۱۳۳۱ تا ۱۳۳۹ در این مدرسه درس می خوانده، جمع‌آوری شده و بعضاً از زبان خود ایشان نوشته شده است.  

 

گردانندگان این صفحه بی‌وقفه به دنبال به‌روز‌رسانی و افزودن بر غنای آن و گردآوری داده‌های بیشتری از مدرسه هستند. بنابراین چنان‌چه شما مخاطب محترم هرگونه اطلاعاتی در ارتباط با دانش‌آموزان، معلمان  و یا مسئولین مدرسه در اختیار دارید، لطف فرموده و آن را با ما به اشتراک بگذارید. امید که بتوانیم با همکاری شما برگه‌های خالی دفتر خاطرات سن‌لویی را با یافتن یادگارهای بیشتر پر نماییم.